Sveicināti Viesis | RSS

mindfields.ucoz.lv

Trešdiena, 06.11.2024, 07:57
Sākums » Raksti » raksti

Virsfrēzes

                     Virsfrēzes

        Atšķirībā no stacionāriem kokapstrādes darbagaldiem, aprīkotiem ar jaudīgiem dzinējiem ,vieglās rokas frēzes rentējas nevis jaudā ,bet ātrumā. Dzinējs ar lieliem apgriezieniem rotē augstas precizitātes frēzi, kura taisa tīrus griezumus koksnē, plastikā vai metālā. Frēzi var aprīkot ar lielu skaitu dažādām atdurēm , šabloniem un piespiedējiem, daži no kuriem jau kļuvuši par standartaprīkojumu  virsfrēzēm(turpmāk VF).
             Elektriskā virsfrēze
Ir divi virsfrēžu veidi-gremdējamā VF un negremdējamā VF. Negremdējamajai VF korpus stingri samontēts ar bāzi un dziļuma ieregulēšanai nākas pielāgot instrumentu (to ievietojot dziļāk ,vai pavelkot ārā) Vel šai VF trūkums ir tāds ka instruments ir visu laiku izbīdīts no bāzes plaknes.
Šim modelim ir iespējama dziļuma regulēšana arī ar bāzi!  Domu sapratām. Taču ja šis dziļuma regulēšanas veids nesagādā nekādas problēmas ar apstrādājamās detaļas kantšīu frezēšanu,tad piemēram slēgtas gropes sākuma un beigu frēzēšana neprofesionālim var sagādāt grūtības.
Tieši ši iemesla dēļ iesācējam labāk iegādāties kvaletatīvu universālu gremdējamo VF. Šim virsfrēzes veidam dzinējs ar instrumentu pārvietojas uz augšu un leju pa divām bāzē iestrādātām assīm.

Dzinēju jauda.

Vieglas vienkāršas VF sākas aptuveni no 550w jaudas,taipašā laikā profesionālas un vairāk pielāgotas rūpniecībai var sasniegt pat 1900w jaudu. Protams ka elektriskā jauda nevar būt noteicošais pie VF iegādes. Profesionālām jaudīgām VF ir arī samērā liels svars un pat pieredzējušam strādniekam var sagādāt grūtības frēzes savaldīšanā. Bez tā vel izmantojot mazus smalkus instrumentus grūti izmantot jaudīgās VF. Piemēram ja jūs strādājat ar smalku instrumentu un viņš kļūst neass. Elektrodzinējs ar lielu jaudu to nejutīs un atiecīgi arī jums frēzējot būs grūti to noteikt. 
Noņemamās frēzes.
   Daudziem roku VF veidiem ir iespēja elektrodzineja atvienošana no bāzes un tā ievietošana stacionāra urbī vai frēzgaldā. Ja jūs esat to darijuši ar gremdējamo VF ,tad pie atpakaļ savienošanas ar bāzi kārtīgi jāpārliecinās par to ,lai bāze būtu cieši savienota ar elektrozinēju. Pie kkādas vibrācijas var sabeigt VF.


Gribi zināt vairāk,tad lūdzu --->šeit<
Kategorija: raksti | Pievienoja: mindfields (16.03.2010)
Skatījumu skaits: 2973 | Komentāri: 4 | Reitings: 0.0/0
Komentāru kopskaits: 1
1 mindfields  
0
turpinājums sekos... Šai sakarā te ir vel tik daudz ko stāstīt... ,bet vienkārši nav laika.. tāpat kā Rīga nezvai kkad būs pabeigta

Vārds *:
Email *:
Kods *: